Hakkımızda


Tarihçe


Kurumsallaşmayı başaran ender müzik kuruluşlarından biri olan Itri Müzik Okulu, kurulduğu 1999 senesinden günümüze değin geçen sürede, ülkemiz kültür ve sanat hayatına, gerek yetiştirdiği öğrenciler, gerekse üstlendiği sosyal sorumluluk görevleriyle katkıda bulunmaktadır. Bu görevlerin başında kültürel ve sanatsal mirasımızın gelecek nesillere emanet edilmesi de bulunmaktır. Itri Müzik Okulu,misyon ve eğitim anlayışına paralel olarak belirlemiş olduğu kalite çizgisinden ödün vermeden pekçok ulusal ve uluslararası başarıya da imza atmıştır.

    hitachi belge
Itri İmanlı, Nermin Aksu ve Prof.Dr Mustafa Aksu tarafından 1999 senesinde kurulan Itri Müzik Okulu, Batı ve Türk müziği alanlarında, başta çocuklar ve gençler olmak üzere her yaş grubuna yönelik, hobi ve mesleki amaçlı müzik eğitim hizmetleri sunmaktadır. Eğitmen kadromuz ise sadece iyi birer müzik eğitmeni değil aynı zamanda iyi birer sanatçı, eğitim gönüllüsü ve konusunda otorite müzisyenlerden oluşmaktadır. Müzik eğitiminde benimsediğimiz temel ilke: Salt olarak müziği değil,müzik ile birlikte müzik ruh ve felsefesini aşılamaktır.

Kral TV – Söz Müzik
Kanal 1 – İftar Vakti
Fenerbahçe TV – Müzik Molası
Mehtap TV – Katre
ATV – Ana Haber
Habertürk – Weekend
ATV – Kahvaltı Haberleri
Habertürk – Sahne Tozu
Flash Tv – Program


Amaç ve Misyonumuz


1) Batı ve Türk Müziğini, her yaş grubu ve eğitim düzeyindeki insanın kolaylıkla öğrenebileceği pedagojik ve empatik formasyonlarda sunmak, 2) Dinamik değerlerini de ön plana iterek kaliteli müziği çocuk ve gençlere sevdirmek,öğretmek.Bu şekilde çocuk ve gençlerin kültürel yozlaşma yaşamalarını önleyebilmek;iyi bir müzik eğitiminin getireceği avantajlar ile sağlıklı sosyal ilişkiler geliştirmelerini sağlamak;müziğin sayısal zekaya pozitif etkileriyle okul yaşamlarındaki başarılarını da arttırabilmek, 3) Kültürel ve sanatsal mirasımızın başında gelen,özdeğerlerimizin en önemli parçalarından biri olan müziğimizi gelecek nesillere emanet etmek, 4) Globalleşen dünyada özellikle kendi müziğimiz ve enstrümanlarımızı hakkettikleri popularite ve tanınmışlık seviyesine çıkartmak adına, çağdaş yöntemler eşliğinde Batı ve Türk Müziği unsurlarını birarada kullanma yetkinliğine sahip müzik adamları yetişmesine katkıda bulunmak.

      
Itri Müzik Okulu, müziğin bir sanat dalı olduğu kadar bir bilim dalı olduğu gerçeğinden de yola çıkarak, kendine özgü çözümleyici ve empatik bir metot anlayışı ile müzik eğitimine etkin ve farklı bir anlayış getirmiştir. Örneğin,Türk Müziği Eğitimi’nin Batı Müziği eğitimindeki gibi kesin kararlılıklarla öğretilememesi sorunsalına bulduğu çözümler, Türk Müziği teorisini daha anlaşılır hale getirmiştir. 11 senelik tarihi boyunca, bir müzik eğitim merkezi olmanın çok ötesinde sosyal bir kulüp rolü de üstlenerek aynı zamanda müziğin yaşandığı bir felsefe ve dostluk merkezi olan Itri Müzik Okulu, gerek yetiştirdiği öğrenciler, gerek katıldığı Ulusal ve Uluslararası etkinliklerde gösterdiği başarılar, gerekse üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri ile İstanbul’un saygın ve köklü kurumları arasında yerini almıştır. “Sonsuza Kadar Müzikle…” dileği ile de her geçen gün kendisini geliştirerek ve yenileyerek sanat ve kültür yaşamına katkıda bulunmaya devam edecektir.


Yönetim Kadromuz 


Nermin Aksu: Genel Yönetmen
Itri İmanlı: Sanat Yönetmeni
Mustafa Kartopu: Halkla İlişkiler Sorumlusu Koordinatör
Tülay Tilki: Etüt Sorumlusu
Prof.Dr.Mustafa Aksu: Mali İşler ve Muhasebe Sorumlusu
Müzik eğitimi sunduğumuz kitleleri şu şekilde sınıflandırabiliriz:
1) ÇOCUKLAR İÇİN MÜZİK EĞİTİMİ (Çocuklara Yönelik Müzik Eğitimi): – Okul öncesi müzikle tanışma – Okul çağı müzik eğitimi
2) GENÇLER İÇİN MÜZİK EĞİTİMİ  - Hobi amaçlı müzik eğitimi – Meslek edindirmeye yönelik müzik eğitimi – Konservatuar ve müzik eğitim fakültelerinin sınavlarına hazırlık eğitimleri – Konservatuar ve müzik eğitim fakülte öğrencilerine takviye(destek) eğitimler
3) ÇALIŞAN VE YETİŞKİNLERE YÖNELİK MÜZİK EĞİTİMİ
4) EMEKLİLER VE EV HANIMLARINA YÖNELİK MÜZİK EĞİTİMİ Verdiğimiz Müzik Eğitimlerini ise
1. ENSTRÜMAN EĞİTİMLERİ (Batı ve Türk Müziği enstrümanları)
2. KONSERVATUARA VE MÜZİK EĞİTİM FAKÜLTELERİNE HAZIRLIK
3. KORO VE SES EĞİTİMİ
4. MÜZİK TEORİSİ (NAZARİYAT), NOTA, SOLFEJ, RTİM VE USUL, ARMONİ EĞİTİMLERİ
5. DJ VE SES KAYIT TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMLERİ
6. RİTM EĞİTİMLERİ olarak sınıflandırabiliriz.

Okulumuz


This movie requires Flash Player 9

"Yeni dönem kayıtlarımız başlamıştır."

Bilgi için

0 216 414 95 52

info@itrimusic.com.tr